پست وبلاگ

انتخاب نام و آیکون اپلیکیشن

انتخاب نام و آیکون اپلیکیشن

یکی از مهمترین قسمت های ساخت برنامه های اندروید، انتخاب نام و آیکون اپلیکیشن برنامه است. اهمیت این موارد از آنجاست که نمایه و ویترین اپلیکیشن شما را تشکیل میدهند و زیبایی و مفهوم بودن آنها در کنار محتوای مناسب سهم بسزایی در حفظ اپلیکیشن شما در گوشی مخاطبان دارد. ساخت اپلیکیشن در جیبی سایت کمتر از ۵دقیقه زمان نیاز دارد پس شما وقت بیشتری صرف تهیه نام و آیکون خود نمایید.

انتخاب نام اپلیکیشن:

نام اپلیکیشن باید تا حد امکان کوتاه، ترجیحا فارسی، و نشانه ای از برند یا سایت شما باشد.

 

انتخاب آیکون اپلیکیشن:

تصاویر آیکون ها دارای طول و عرض یکسانی هستند، ازاینرو تصاویر وارد شده توسط شما توسط سرور تبدیل شده و به فرمت مربعی(طول و عرض یکسان) درخواهند آمد حال اگر تصویر شما در سایز استاندارد نباشد پس از تبدیل ظاهر خوبی نخواهد داشت و از نظر بصری مورد توجه مخاطبان نخواهد بود.

پیشنهاد ما استفاده از تصاویر png / jpg در سایز های ۵۱۲×۵۱۲ ویا ۲۵۶×۲۵۶ و با زمینه شفاف(فقط در ساختار png) و حجم کمتر از ۲۰۰کیلوبایت می باشد.

برای ایجاد آیکون اختصاصی خود میتوانید از فوتوشاپ و یا ابزارهای ساده تری ماننده paint.net استفاده نمایید. paint.net یک برنامه رایگان است که از زبان فارسی پشتیبانی کرده و با حجم کمی که دارد امکانات مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد. لینک دانلود paint.net

 

یادآور میشویم انتخاب نام و آیکون اپلیکیشن از مهمترین بخش های ساخت اپلیکیشن است زیرا که ویترین و نمایه اپلیکیشن شما را تشکیل میدهد. انتخاب نام خوب باعث بخاطر سپردن بهتر و آیکون مناسب و متناسب با موضوع نقش بسزایی در زیبایی بصری اپلیکیشن شما دارد.

درباره ی مرکز آموزش

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *